Jos luet viestejäni koskien Kruununhaan liikennöintiä, saatat huomata, mitä mieltä olen linjan h17 perustamisesta. Naurettavuuden huipentuma.
Täsmensin itse itselleni tuota valituskuviota päivän aikana. Lähinnä vain ajattelin aamusella, että olenko sellaisessa asemassa, että saan tehdä oikaisuvaatimuksen moisesta rahan kaatamisesta kankkulan kaivoon.
---------- Viesti lisätty kello 16:20 ---------- Edellinen viesti oli kirjoitettu kello 16:17 ----------
HSL:n hallitus vastaa alla olevan linkin takana Olli Lahden oikaisuvaatimukseen koskien Luoteis-Helsingin bussilinjaston muutoksia.
http://dsjulkaisu.tjhosting.com/~hsl.../2011264-4.PDF
Esityslistatekstistä on pääteltävissä, että oikaisuvaatimus on koskenut vaihtoyhteyden järjestämistä, ei mitään päätöksenteossa syntynyttä virhettä.
Näin se muistaakseni meneekin. Hallintovalituksen suhteen vaaditaan juridinen tai menettelyvirhe, mutta valitetaankos HSL:n vastauksesta oikaisuvaatimukseen kunnallis- vai hallintovalituksella?