MCW
Tunnistettu jäsen
- Liittynyt
- 1 Heinäkuu 2005
- Viestit
- 131
Tiistaina 16.8. Lahdessa aloitettiin liikenne uudella linjalla 10 Kauppatorilta Tonttilaan. Samalla suunnalla linjaa 2 jatkettiin Sipurasta Viuhaan Alasenjärven pohjoisrannalle.
Kaupungin länsilaidalla taas linja 3 ajaa nykyään Keskussairaalalta Hollolan rajalle samaa tietä linjojen 4A ja 4B kanssa.
Patoniityssä linjat 16 ja 31 alkoivat ajamaan suoraan päätepysäkille, ja Porvoonjoentien kautta takaisin keskustaan muodostaen vastapäivään ajettavan silmukan. Tähän asti Patoniityn päätepysäkille ajettiin mennen tullen Porvoonjoentien kautta.
Kaupungin länsilaidalla taas linja 3 ajaa nykyään Keskussairaalalta Hollolan rajalle samaa tietä linjojen 4A ja 4B kanssa.
Patoniityssä linjat 16 ja 31 alkoivat ajamaan suoraan päätepysäkille, ja Porvoonjoentien kautta takaisin keskustaan muodostaen vastapäivään ajettavan silmukan. Tähän asti Patoniityn päätepysäkille ajettiin mennen tullen Porvoonjoentien kautta.