Udema- on onneksi vain -kuja. Eräänlaisia ruotsinnoksia kai nuo alun perinkin ovat eli suomalaisten sanojen sovituksia ruotsalaiseen oikeinkirjoitusoppiin? Vai ovatko?
---------- Viesti lisätty kello 14:43 ---------- Edellinen viesti oli kirjoitettu kello 14:39 ----------
Joo, niinpä näkyy. Onneksi sentään ovat korotettuja paikkoja. Hieman useampi autoilija sentään ymmärtää, ettei pysäköinti toisen puolen pyörät kadulla ole sallittua. Kovan lumipyryn jälkeen tuo ero saattaa tietysti häipyä.
Ja on tuolle tietysti muutosmahdollisuuskin, koska se on suunnittelualueen ulkopuolella. Soininvaaran blogia vain seurailemaan. Odelta tullee tuostakin esityslistasta jälleen postaus. Kommenteilla sinne on hyvä mahdollisuus saada lautakunta ainakin tiedustelemaan asiaa.