Uunituoreita kuvia lisätty sivulle pitkästä aikaa. Ne löytyvätkin täältä. Pahoittelut epäaktiivisuudesta.
Uusia kuvia Kotkasta ja Helsingistä löytyy täältä.
Kotkassa otetut kuvat koostuvat pääosin Pohjolan Liikenteen ja Savonlinja-yhtiöiden kalustosta ja Helsingin kuvat täydentävät nykyisten HSL-liikennöitsijöiden kansioita. Ollos hyvä.
Uunituoreita kuvia lisätty sivulle pitkästä aikaa. Ne löytyvätkin täältä. Pahoittelut epäaktiivisuudesta.
Tuli käytyä lyhyellä visiitillä Saksan pääkaupungissa Berliinissä 6.-8.8.2013 välisenä aikana.
Kuvat löytyvätkin täältä. Nähtävästi eräs toinenkin JLF-käyttäjä käväisi Berliinissä, joten saatte nyt tupla-annostuksen.
Olen lisännyt mahdollisimman moneen kuvaan selityksen kuvan kohteesta.
Viimeisin muokkaaja KriZuu; 09.08.2013 kello 00:48.
Tämän päivän saldona liuta uusia HelBin Scaloja ja ajelu uudella Artic-vaunulla. Pienempää päivitystä tuli raitiovaunuihin sekä Tammelundin ja Pohjolan Liikenteen kansioihin.
Kuvat löytyy täältä >>
Sellaista infottelua vielä, että mulla alkaa huomenna taas opiskeluhommat, joten sivustolla voi olla ja varmasti onkin epäaktiivisuutta mm. koeviikkoina.
Leppoisaa loppukesää!
Viime torstain ja perjantain sekä tämänpäiväisiä satunnaisia otoksia lisätty sivustolle.
Pyrin jatkossa lisäämään sivustolle kerralla enemmän kuvia ettei joidenkin päivien lisäyksistä tule aivan tynkiä.
On se kyllä tämä NF 401 melkoinen kiertopalkinto.Ollut yksistään tänä vuonna jo ainakin Herttoniemessä, Kiviruukissa, Klovissa ja Myllypurossa.
Paluu sinne missä se oli viime vuonna ja aiemminkin.. Eikä tuossa ole mitään palkintoa, kärsimystä pikemminkin!
http://joukkoliikenne.1g.fi/kuvat/Fi...-641)+Alex.JPG
Uusia kuvia taas pitkästä aikaa!
Mukana mm. Nobinan uutuudet #898 ja #899.
Varmasti huomattava parannus tuo kuljettajan puolen sivupeilin uusi sijoitusVanhemmissa 8900LE:ssä se peili on sijoitettu mahdollisimman keskelle näkökenttää ja aiheuttaa aika suuren katveen. Oliko bussit muuten samanlaisia kun aiempi sarja 796-809?
Ylläoleva teksti edustaa vain kirjoittajan omaa näkemystä asiasta
Tällä kertaa jotain muuta kuin joukkoliikennettä (paitsi, että tämäkin liittyy joukkoliikenneseikkailuun).
Kuvia Rautatieaseman kellotornista ja Kone Buildingista >>
Helsinkiä hieman harvinaisemmista kuvakulmista. Olet jälleen onnistunut kuvien sommittelussa ja rajauksessa, hyvin![]()
Est modus in rebus.
Hyvää uutta vuotta kaikille foorumilaisille ja kiitos vuodesta 2013!
Vuoden vaihtuessa on aina kiva julkaista jotain uutta, joten kuvasivustoltani löytyy nykyään myös Facebook-sivu ja kauan aikaa suljettuna ollut korikuvasto on nyt avattu huomattavasti nopeammin selailtavana versiona. Kuvastoa kehitetään jatkuvasti ja jos sieltä löytyy virheitä (varmasti löytyy jotain pientä jo nyt), voi niistä ilmoittaa mulle. Facebookissa ilmoitetaan tuoreimmat kuvalisäykset ja julkaistaan kaikkea muuta lisämatskua, joten jos haluu pysyä kärryllä kuvasivun päivityksistä, kannattaa nostaa peukkua.![]()
Terveisiä keväisestä Mansesta. Mukana myös Helsingin Kampissa bongattu Härmän Liikenteen ''tuore'' tapaus #45. Korikuvastossa Carrus, Scania, Solaris, Van Hool ja Volvo saivat lisäystä.
Viimeisin muokkaaja KriZuu; 06.04.2014 kello 14:21.
Uusia kuvia Lahdesta >>
Korikuvastossa päivitystä saivat Carrus ja Kabus.