- Liittynyt
- 22 Helmikuu 2024
- Viestit
- 180
Tuli korvaamaan autoa 1531, jonka näin eilen Lahdenväylällä hätävilkut päällä.Näin itse tuon 1402 721N:llä viime yönnä, ja reaktioni siihen oli "OH NO"![]()
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Tuli korvaamaan autoa 1531, jonka näin eilen Lahdenväylällä hätävilkut päällä.Näin itse tuon 1402 721N:llä viime yönnä, ja reaktioni siihen oli "OH NO"![]()
Ei se 1506 ehkä joo pahin Omni ole (1900 on), mutta ei toki hiljainenkaan. Seuraavana olinkin 1512:n mainitsemassa, pari viikkoa sitten juuri Viikki-Kuusikkotie-välin 721:llä sillä matkustin ja Peltoreille olisi kyllä ollut tarve1506 on yllättävän ookoo. Ainoo mikä siinä pitää järkyttävästi meteliä on se ns. Sulakeboxi etusillalla (etuoven yläpuolella) epätasasella tiellä. Muuten se on aika hiljanen... Kun taas 1512 jolla lähden kohta ajamaan, se taas metelöi jatkuvasti...![]()
Eise #1900 kyllä mikään paha edes ole kun vertaa #1513 ja #1514 jotka pitävät ääniä josta ihmiskunta ei ennen ollut tietoinenkaan, varsinkin kun Tuusulanväylälle lähtee niin sen kuulee Jumbolla kun ajaa 600:sella Käpylän kohdilla.Ei se 1506 ehkä joo pahin Omni ole (1900 on), mutta ei toki hiljainenkaan. Seuraavana olinkin 1512:n mainitsemassa, pari viikkoa sitten juuri Viikki-Kuusikkotie-välin 721:llä sillä matkustin ja Peltoreille olisi kyllä ollut tarve. Mutta ei Omneista tältä erää sen enempää.
Tänään tuo kyseinen auto on ollut ajossa linjalla 631 oli kyllä erikoinen näky tosiaan.Tuli korvaamaan autoa 1531, jonka näin eilen Lahdenväylällä hätävilkut päällä.
BYD B13.30.6.
NOF 1422 / 572 (BYD B15)
Huppista, nähtävästi ajatus katkesi havaintoa kirjoittaessa ja telimalli päätyi lopulta havaintoon.BYD B13.
PL 413 / 55 (Yutong E15, milloinkohan 55:llä on viimeksi ajanut kaksi teliä samana päivänä?)
Eivätköhän ne ole vain kesäseisonnassa. Vaikea uskoa, että kaikkia muita olisi poistettu. Ja 641 on myös ollut ajossa vielä 28.6.1.7.
PL 633 & 642 / 531 (VDL Citea SLE-129)
Tällä hetkellä Espoon suunnilla ajossa HSL-alueen viimeiset kaksi Citea SLE yksilöä.
Kuten ilmi kävikin, tuskin muut ovat poistettu. Mutta myös pahoittelut, sillä en voi myöskään olla muistuttamatta Tammelundin ja Pohjolan 2019 tulleista SLE-129 ElectriceistäHSL-alueen viimeiset kaksi Citea SLE yksilöä.