Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Arvelisin, että tämä on melko säännöllistä enemmänkin pienissä määrissä, kuin sattumaa. Suuri osa yksilöistä selviää suuremmitta ongelmitta elinkaarensa loppupäähän asti, mutta muutama yksilö tuppaa palaa joko n. 3 vuoden sisällä käyttöönotosta tai sitten myöhemmin elinkaaressansa.Onko sattumaa että viimeaikana kaikki autot jotka on syttyny palamaan on ollut VDL:iä?
VDL:ssä on sellainen "hauska ominaisuus", että ne antaa välillä aiheettomia palovaroituksia kuljettajalle. Itsellekin on sattunut muutaman kerran bussi, nimenomaan VDL, joka ilmoittaa vähän väliä palosta aiheettomasti. Tarpeeksi monta kertaa kun kuljettajalle sattuu näitä virheellisiä varoituksia, mahtaako enää reagoida riittävän nopeasti auton pelastamiseksi, jos tuleekin aiheellinen varoitus?Onko sattumaa että viimeaikana kaikki autot jotka on syttyny palamaan on ollut VDL:iä?
Tuskin. Mitä todennäköisemmin Ruhassa vaan lainassa.Ma 4.5.
KAH 1123 / 69
Ajoi tutkan mukaan viime torstainakin 69:llä, joten tämä ehkäpä on siirretty takaisin Ruhaan lähes viiden(?) Ojanko-vuoden jälkeen.
Ihan yleisesti suurin osa varoituksista on menettänyt merkityksensä koska niitä joko tulee aiheettomasti tai sitten vikavalot palaa aiheesta mutta asialle tehdä firman puolelta mitään pitkiin aikoihin("koska työnjohdon mukaan ei ole ajoa estävä vika"). Näinollen suurin osa kuljettajista jättää varoitukset huomiotta. Ei muuten ole mikään ihan pieni määrä busseja joista on moottorit hajonneet liian vähäisen öljyn tai jäähdytysnesteen takia kun herjoihin näistä ei ole kukaan reagoinut.VDL:ssä on sellainen "hauska ominaisuus", että ne antaa välillä aiheettomia palovaroituksia kuljettajalle. Itsellekin on sattunut muutaman kerran bussi, nimenomaan VDL, joka ilmoittaa vähän väliä palosta aiheettomasti. Tarpeeksi monta kertaa kun kuljettajalle sattuu näitä virheellisiä varoituksia, mahtaako enää reagoida riittävän nopeasti auton pelastamiseksi, jos tuleekin aiheellinen varoitus?