Linjoja joita ei ole ajettu vielä sähköbusseilla

133 on Koillisen liikennepalveluiden, ei VSB:n, pienkalustopaketissa. Mulla ei ole kyllä oikein harmaintakaan aavistusta, että onko KLP yhdistynyt jossain välissä Taksikuljetuksen konkurssin jälkeen osaksi VSB:tä vai miten tämä toimii, joten siitä pientä lisähämmennystä.
Ovat VastuuGroupin raportin mukaan erilliset, mutta Koillisen liikennepalveluiden johto on myös Taksikuljetuksen hallituksessa mukana. VSB on samaa rypästä Muurisen, Jalon & kumppä kanssa.
 
Eiköhän KLP mennyt ns. mukana tuossa konkurssissa ja on vain ”nimenä”. Toimari kuitenkin sama ja firman osoite on omakotitalo. TK:n vanhalla varikolla ei mitään autoja ainakaan ole, nehän myytiin konkurssipesän kautta VSB:lle. Konkurssi näinä aikoina pienyritykselle on myös aika raskas asia. Eli tajuttu varmaan, että halvemmalla pääse jos annetaan/kaupataan? soppari VSB:lle, eikä hankita uutta kalustoa.
OT: Sattuuko joku tietämään miksi tuo tarjous tehtiin KLP:n nimissä eikä TK:n? Eikös TK tuolloin ollut vielä hyvällä mallilla?
 
Takaisin
Ylös