- Liittynyt
- 24 Tammikuu 2007
- Viestit
- 2,222
Tampereen joukkoliikenne sanoi:Uusi koululaislinja 37 aloittaa
Koululaislinja 37 aloittaa liikennöinnin maanantaina 20.10.2008.
Toivottu, uusi koululaislinja tulee helpottamaan ruuhka-aikoja Leinolan ja Keskustorin välillä koulupäivisin. Linjalla liikennöidään seuraavasti:
LEINOLA - KESKUSTORI
Leinola (Raudikonkatu) – Orimuskatu – Mäentakusenkatu – Aitolahdentie – Sammon valtatie – Sammonkatu – Itsenäisyydenkatu – Hämeenkatu – Keskustori
Koulupäivisin klo 7.35, 8.35, 9.35, 10.35, 11.35, 14.20, 15.20 ja 16.20
KESKUSTORI - LEINOLA
Keskustori - Hämeenkatu – Itsenäisyydenkatu – Sammonkatu – Sammon valtatie – Aitolahdentie – Mäentakusenkatu – Orimuskatu – Leinola (Raudikonkatu)
Koulupäivisin klo 8.05, 9.05, 10.05, 11.05, 13.50, 14.50, 15.50 ja 16.50
Viimeksi muokannut moderaattori: