Havaintoja HSL-alueelta - maaliskuu 2026

14.3.

NF 25 / 56, linjakilvet pimeänä.
Kilvet ovat toisen valmistajan, ja irq-numerot eivät vastaa, siksi Lij ei ohjaa niitä. ne on molemmat 25,26 vielä pimeinä. Koe-matkustin tuon 9.3 linjalla 582V. voimansiirron osat pitävät melkoisen metelin.
 
14.3.

KAH 1020-1022 ovat tulleet Ruhaan. Voisi luulla, että ajetaan perinteiseen tyyliin loppuun Ruhassa ennen poistoa.
Se on kohta menoa:cry:. 1020:llä tuli noin kuukausi sitten mentyä ja ei kyllä yleiskunnon perusteella voisi kuvitella puhuttavan 16 vuotta vanhasta autosta. Sisätilatkin olivat sen näköiset kuin auto olisi vedetty suoraan pakasta. Varsin hiljainenkin oli eikä kolinoita tai räminöitä hirveämmin edes Kaisaniemen mukulakivillä tullut. Että kunnossapitopuolelle terveisiä.
 
Viimeksi muokattu:
Se on kohta menoa:cry:. 1020:llä tuli noin kuukausi sitten mentyä ja ei kyllä yleiskunnon perusteella voisi kuvitella puhuttavan 16 vuotta vanhasta autosta. Sisätilatkin olivat sen näköiset kuin auto olisi vedetty suoraan pakasta. Että kunnossapitopuolelle terveisiä.
Todella vaihtelevassa kunnossa. 1019 myös hyvä yksilö.
 
Takaisin
Ylös