- Liittynyt
- 8 Syyskuu 2023
- Viestit
- 3,029
Ja jotteivät Pasilan Yutongit Keravalla jäisi aivan liian vähin niinLa 13.6.
PL 449 / 977
PL 451 / 641
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Ja jotteivät Pasilan Yutongit Keravalla jäisi aivan liian vähin niinLa 13.6.
Manuaalikilvillä? KAH:n nykyinen kilpijärjestelmä ei anna ollenkaan sisältöä sisänäytöille vaan siellä näkyy näkymä, joka on LIJ:stä viimeisimpänä tullut sen toimiessa (tai joskus harvoin näyttö on täysin pimeä).13.6
553: KAH 1542 (Scania Omniexpress 320LE) Pysäkkinäytössä luki 736 Tikkurila As. (sama Ruotsiksi) Pysäkkikuulutukset ei myöskään toimineet.
Manuaalikilvillä mentiin.Manuaalikilvillä? KAH:n nykyinen kilpijärjestelmä ei anna ollenkaan sisältöä sisänäytöille vaan siellä näkyy näkymä, joka on LIJ:stä viimeisimpänä tullut sen toimiessa (tai joskus harvoin näyttö on täysin pimeä).
Ajanut poikkeuksellisesti koko päivän Länsi-Espoon linjoja 124, 158 ja 159.13.6.
NF 1501 / 158 (Yutong E15)
Korjaan Etelä-Espoon sillä Länsi-Espoota ei ole virallisesti olemassa.Ajanut poikkeuksellisesti koko päivän Länsi-Espoon linjoja 124, 158 ja 159.
Mainitsin ja laitoin tänne alkuviikosta kuvan 506:n poikkeuksellisesta kilpifontista, mutta tänään tuli havaittua PL 1109:ssä vastaava kapea fontti myös 214:llä. Onkohan tämä nyt lopulta autoista tai tietyistä linjoista kiinni vai ollaankohan noita fontteja alkamassa muuttamaan laajemminkin?Su 14.6.
Toivottavasti ei, kauheelle näyttää tuo fontti.Mainitsin ja laitoin tänne alkuviikosta kuvan 506:n poikkeuksellisesta kilpifontista, mutta tänään tuli havaittua PL 1109:ssä vastaava kapea fontti myös 214:llä. Onkohan tämä nyt lopulta autoista tai tietyistä linjoista kiinni vai ollaankohan noita fontteja alkamassa muuttamaan laajemminkin?