Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
NF 1197 / 71 (Suburban-teli, manuaalikilvet suuntana Rautatientori kilvissä Malmi)
Tämän kilvitys ja LIJ-kilpien vika on kyllä mielenkiintoinen. Muistaakseni vain osa kilvistä suostui LIJ-kilvillä toimimaan ja toimivat siis viimeksi joskus viime kesän paikkeilla. Vasen kilpi ei ainakaan toiminut ja se taitaneekin puuttua nykyään kokonaan. Nykyisellään ohjaamossa Vihreän linjan laitteen yläpuolelle on myöskin liimattu tarra: Linjakilvet toimivat vain manuaalisesti.NF 1197 / 71 (Suburban-teli, manuaalikilvet suuntana Rautatientori kilvissä Malmi)
Eikö järjestelmän/laitteen oikea nimi on Vihreä matka?Nykyisellään ohjaamossa Vihreän linjan laitteen yläpuolelle on myöskin liimattu tarra: Linjakilvet toimivat vain manuaalisesti.
Tuli tänään itse muutenkin havainnoitua pari saman sarjan suburbania manuaaleilla (ainakin autot 1187 sekä 1202) ajossa. 1197:n olen viimeksi nähnyt muistioni mukaan viime vuoden toukokuussa ilmeisesti LIJ-klivillä vielä.Tämän kilvitys ja LIJ-kilpien vika on kyllä mielenkiintoinen. Muistaakseni vain osa kilvistä suostui LIJ-kilvillä toimimaan ja toimivat siis viimeksi joskus viime kesän paikkeilla.
Myös 1186 kärsi ainakin vielä muutama päivän sitten jonkinlaisesta LIJ-kilpien ongelmasta jonka takia ajeli manuaaleilla. En ole nykytilasta varma.Tuli tänään itse muutenkin havainnoitua pari saman sarjan suburbania manuaaleilla (ainakin autot 1187 sekä 1202) ajossa.
Niin taisi olla. Jonkun Nobinalaisen muistan ohimennen puheessaan maininneen Vihreän linjan, joten tuli lähinnä siitä päähän.Eikö järjestelmän/laitteen oikea nimi on Vihreä matka?
1197 on ollut aika pitkään manuaalit, vielä kun ei ollut ollenkaan lunta maassa joskus marraskuussa olen nähny manuaaleilla. Myös 1186 on manuaalikilvet. 1202 näin tänään päivällä LIJ kilvillä.Tuli tänään itse muutenkin havainnoitua pari saman sarjan suburbania manuaaleilla (ainakin autot 1187 sekä 1202) ajossa. 1197:n olen viimeksi nähnyt muistioni mukaan viime vuoden toukokuussa ilmeisesti LIJ-klivillä vielä.
Tarkistin ja auto olikin 1203, jonka näin Pihlajamäessä noin klo 7:201202 näin tänään päivällä LIJ kilvillä.