42 käy Pelimannintiellä 41:n päättärillä, 56 ajaa "Vanhan Kannelmäen" lenkin Kanneltie-Vanhaistentie vastapäivään ja 48 tulee suoraan Kantelettarentie-Kanneltie-Soittajantie. Lähtee sitten Klaneettitien kautta. "Ylimääräisillä" osuuksilla ei pysähdytä.