Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Sama 2218:ssa. Pitää käännöksissä aivan kamalaa ulinaa.KAH 2208 Kääntöpöydän nipat kaipaa rasvaa.
Mainittiin havaintopuolella jo viime joulukuussa. Muistaakseni joskus marras-joulukuun taitteessa vaihdettiin.NF 1104 takalinjakilpi on nykyään oranssin värinen.
Ajoi ilmeisesti siirtona siitä Lentokentälle, josta jatkoi samaa kiertoa normaalisti. Tiedä sitten, mitä siinä oli ratkaisun taustalla, mutta kunnossa auto kyllä vaikuttaisi olevan.KAH 2434 taisi hajota tänään noin neljän aikaan Rautatientorilla. Näin auton kulkevan normaalisti Hakaniemessä kohti Rautatientoria, mutta bussitutkaa seuratessani huomasin, että auto seisoi edelleen Rautatientorilla, vaikka lähdön olisi pitänyt tapahtua jo 12 minuuttia aiemmin. HSL merkitsi tämän lähdön myöhemmin perutuksi.
Aivan, ainakin jokin Koiviston Auton Yutong tuli vastaan Hakaniemessä ilman linjakilpiä, mutta en huomannut, mikä auto se oli.Ajoi ilmeisesti siirtona siitä Lentokentälle, josta jatkoi samaa kiertoa normaalisti. Tiedä sitten, mitä siinä oli ratkaisun taustalla, mutta kunnossa auto kyllä vaikuttaisi olevan.
Kyseinen auto ei niiannut ylös (Yutongin vakiovika), kävin avustamassa auton liikkeelle laittamalla niiauksen takaisin ylös, kun automatiikka ei sitä tehnyt.Ajoi ilmeisesti siirtona siitä Lentokentälle, josta jatkoi samaa kiertoa normaalisti. Tiedä sitten, mitä siinä oli ratkaisun taustalla, mutta kunnossa auto kyllä vaikuttaisi olevan.
Yllättävän pitkään on mennyt, että ensimmäistä kertaa on tullut pitkien peilien johdosta tällaista tapausta vastaan. Vahinkoa noilla kyllä saa muuten aikaiseksi. Jokunen vuosi sitten meinasin saada peilin kotelon suoraan päähäni kun Keravan asemalla kuljettaja ohjasi autonsa laiturin kärkeen laiturien edustoilta löytyvien taukopaikkojen peräosasta, mutta kääntösäde olikin sillä kertaa hieman huonosti laskettu. Peili tökkäsi pysäkkikatokseen ja siitä hetkestä lähes vuoden PL 989:stä puuttui kyseisen peilin kotelo.Näköjään Nobinan auton 1414 takalasi on mennyt tänään rikki kolarissa Toukolassa iltapäivällä. Ilmeisesti Tammelundin Liikenteen auton 65 peili on osunut auton 1414 perään, jolloin takalasi on mennyt säpäleiksi. Asiasta uutisoi Iltalehti.