Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Myös Julian (eli rautatien avoin datan) mukaan.Mikäli HSL:n aikatauluihin on luottamista, ei raiteella 2 pysähdy yksikään juna koko katkon aikana.
Ei ole vaihteita Leppävaaran itäpuolella.Onko kellään tarkempaa tietoa siitä, miksi liikennekatkon aikana U-junat käyttävät Huopalahdessa raidetta 1 molempiin suuntiin?
Korjaustyöarvio oli klo 04, mutta työt jatkuvat vielä aina klo 12 saakka. Tämän kuvan mukaan junan 89 virroitin oli sähköratavaurion aiheuttaja.Junaliikenne pysähtynyt pääradalla tarkemmin Saunakallio-Riihimäki välillä sähköratavaurion vuoksi. R junat kääntyvät Saunakalliossa, muutama Ic riihimäen asemalla ja Ic 89 lähellä palopuroa vetänyt hätäjarrun.
Ratavaurio oli niin suuri, ettei paikan läpi pääsi. Lisäksi Lahti–Kouvola -radalla on tänä viikonloppuna ratatyöt, mutta yöjunat olisi voitu ajaa silti Tikkurila–Lahti–Riihimäki–Tampere.Kyllä nyt tuollaisella aikataululla pitäisi saada irrotettua yksi diesel-veturi vetämään vähintään yöjunat tuon kohdan ohi, tai jos se ei ole mahdollista korjaustöiden vuoksi niin yöjunat Savon radan kautta ja korvaavia istumapaikkoja Tampereelta pohjoiseen, jos vain kuljettaja löytyy. Yöjunat ovat kuitenkin vähän eri asia kuin päiväjunat, joiden matkustajille voi sanoa "Odota tunti ja hyppää seuraavan kyytiin." Yöjunan kohdalla vastaava on nimittäin "Seuraava juna kulkee aamulla. Haluatko nukkua ensiyön asemalaiturilla?"