Meinaat, että nettilatauksen viivästyminen ei harmita matkustajia?Harmittaa varmasti kovasti HSL:n tiimiä vaan ei luultavasti matkustajia.
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Meinaat, että nettilatauksen viivästyminen ei harmita matkustajia?Harmittaa varmasti kovasti HSL:n tiimiä vaan ei luultavasti matkustajia.
Et kai sentään tosissasi kuvittele, että Höseli kuuntelisi matkustajia?nähtäväksi jää haluaakon HSL kuunnella asiakkaitaan vai ajaa pakkomielisiä päätöksiään läpi Stalinin lailla.
Onko siellä muka joskus peritty palvelumaksu?2.6. alkaen HSL:n palvelupisteessä ei peritä palvelumaksua lapsen korttia ladatessa, kunnes lippukaupassa huoltaja pystyy lataamaan huollettavansa korttia. Toimitusjohtajan päätös
Kyllä, viimeiset kaksi vuotta kortin lataaminen on ollut maksullista HSL:n palvelupisteessä (kausilippu 5€, arvolippu 1€).Onko siellä muka joskus peritty palvelumaksu?
Helppoa isojen puljujen ottaa palvelumaksua tai korottaa sitä iman mitään perusteluja. "Oho tarvitsemme lisää rahaa, no korotetaan lipun hintoja ja palvelumaksua."Kyllä, viimeiset kaksi vuotta kortin lataaminen on ollut maksullista HSL:n palvelupisteessä (kausilippu 5€, arvolippu 1€).
Kyllä minäkin karsisin sieltä kaikenmaailman possunpunaiset teippaukset ja runot raiteilla sun muut hömpät. Niiden tv-mainonta jokeristakin oli niin kryptinen, että tuskin kukaan jaksoi tajuta, mistä niissä mainoksissa oli kyse. Samoin 450 hengen "tiimistä" löytyisi varmasti sadan hengen verran karsittavaa ilman että ydintoiminnot kärsisivät.Ja sitten unohdetaan katsoa mihin rahaa kuluu enemmän kuin esim 10 vuotta sitten. Esimerkiksi HSL:n turhat mainokset.
Tiskille meno toiset 5€ ja poistuminen 10€Olikos se ensi vuonna kun sinne Höselin palvelupisteeseen tulee se sisäänpääsymaksu? Muistaakseni 2 € tai lähimaksulla 2,60 €.
Sen siitä saa, kun menee liian aikaisin ennustamaan työn määrää. Ihme kyllä he pitävät silti lippuautomaatit käytössä, niissä on kylläkin edelleen laput joidenka mukaan ne olisi jo kuulunut sulkeutua.Jatkoajan jälkeen uusi jatkoaika.
"Myöhemmin kesäkuussa tai kesän jälkeen"Jatkoajan jälkeen uusi jatkoaika.
Vaikea kyllä uskoa että nettilatauskaan toimisi ongelmitta sitten kun se joskus vihdoin tulee käyttöön...LIJ 2.0 tuli käyttöön vuosia sitten eikä vieläkään toimi täydellisesti; alussa se toimi vielä huonommin.