- Liittynyt
- 26 Tammikuu 2023
- Viestit
- 129
Ylellä juttu Tourulan väylälle suunnitelluista bussikaistoista. Mitä ajatuksia täällä herättää joukkoliikenteen käyttäjissä?
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Mielestäni ehdottomasti tarpeen toteuttaa ja mielellään jopa Ahjokadun risteykseen asti. Yksityisautoilua täytyy saada vähennettyä vaikkapa sitten bussikaistojen keinoin.Ylellä juttu Tourulan väylälle suunnitelluista bussikaistoista. Mitä ajatuksia täällä herättää joukkoliikenteen käyttäjissä?
Fibusilla on myynnissä Pohjolan Liikenteen penkkikankailla oleva VDL Citea LLE. Saattoi olla siis matkalla Ouluun.Eilen illalla näin Vaajakosken moottoritiellä Jyväskylään päin ajavan kokonaan valkoisen VDL Citea LLE:n. Näkyi kiiltävät jäljet entisistä Pohjolan Liikenteen teippauksista. Mahtaakohan olla tulossa käytettynä Koiviston autolle, vai olikohan kauttakulkumatkalla johonkin muuhun kaupunkiin?
Kotkassa käytössä olleita vuoden 2014 Citeoita on varmastikin lähtenyt poistoon uusien sähköbussien myötä, kun tällaisille A1-tyypin autoille ei oikein ole tarvetta HSL-liikenteessä. Uudempia v. 2016 A2-tyypin Citeoita sen sijaan tuli Kotkasta HSL-liikenteeseen useita.Fibusilla on myynnissä Pohjolan Liikenteen penkkikankailla oleva VDL Citea LLE. Saattoi olla siis matkalla Ouluun.
Onhan tänä talvena tiet ja etenkin bussipysäkit olleet erityisen liukkaita edestakaisin sahaavan sään takia, mutta olen kyllä itse huomannut saman.Tänään tullut bongattua liikenteessä useita sähköciteoita joissa etukulma ja takakulma on onnistuttu kolaroimaan rumannäköiseen kuntoon. Miten moinen voi edes olla mahdollista, että jopa kymmenkunta uutta sähköbussia on onnistuttu ajamaan moiseen kuntoon ?
Sinne ne varmasti ovat matkalla, järkevintä vain ajaa Jyväskylän kautta kun on suorin reitti Ouluun.Fibusilla on myynnissä Pohjolan Liikenteen penkkikankailla oleva VDL Citea LLE. Saattoi olla siis matkalla Ouluun.
Olisi mielenkiintoista tietää paljonko niitä on mennyt sinne ? Tiedossa on ainakin 201,204 ja 206 mutta ehkä muitakin.Sinne ne varmasti ovat matkalla, järkevintä vain ajaa Jyväskylän kautta kun on suorin reitti Ouluun.
Vähän OT; muttaKoiviston auto jyväskylän toimitusjohtaja vaihtuu. Keskisuomalaisen juttu on maksumuurin takana mutta jutun alku kertoo tarvittavan. Lieneekö aiemmin keväällä KAJ:n saamalla tuomiolla naiskuljettajiin kohdistuneesta syrjinnästä vaikutusta asiassa.
![]()
Koiviston Auto Jyväskylä Oy:n toimitusjohtaja vaihtuu – Konsernijohtaja: "Harri Saarenpää ei saanut potkuja"
Koiviston Auto Jyväskylä Oy:n toimitusjohtaja vaihtuu.www.ksml.fi
![]()
Koiviston Auto Jyväskylä syrji työntekijää sukupuolen ja terveydentilan perusteella ja irtisanoi perusteettomasti
Käräjäoikeuden tuomiosta käy ilmi Koiviston Auto Jyväskylä Oy:n toimitusjohtajan toistuva asiaton käytös naispuolisia työntekijöitä kohtaan.yle.fi
Tuo juttu ei ole maksumuurin takanaItselläni on vielä jonkin verran lukuoikeutta Hesarin sivuilla jäljellä niin voin ottaa kuvakaappaukset tuosta artikkelista.
Juu huomasin saman asianTuo juttu ei ole maksumuurin takana